Sentetiklerle ilgili mitler

Mit: Motorunuza ilk olarak geleneksel yağ koymalı, daha sonra da Mobil 1™ gibi bir sentetik yağa geçmelisiniz.
Gerçek: Mobil 1’i yeni araçlarda dilediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Eskiden metal parlamalarını (metal talaşları) veya motorun içinde işlemenin ardından kalan aşındırıcı maddeleri gidermek, vana ve segmanların doğru bir şekilde “oturmasını” sağlamak için, motor rodajı gerekirdi. Günümüzün motorlarıyla, 10-20 yıl öncesinin motorlarına göre daha yüksek tolerans, gelişmiş işleme ve daha temiz koşullar altında üretilmektedir. Bugünün motor teknolojisi, petrol bazlı motor yağları kullanarak yapılacak bir rodaj periyodu gerektirmez. Mobil 1, aşağıdaki fabrikalarda araçların fabrika çıkışında doldurulmaktadır:

Aston Martin Nissan GT-R
Bentley Araçları Mercedes-AMG Araçları
Chevrolet Corvette Z06, ZR1 &
Corvette Grand Sport Coupe
McLaren MP4-12C
Tüm Porsche Araçları  

Dolayısıyla galeriden çıkarılırken bile otomobilinizin içinde Mobil 1 kullanılmaktadır.

Mit: Mobil 1 kullanmak, yeni otomobilimin garantisini hükümsüz kılar.
Gerçek: Mazda herhangi bir sentetik motor yağının kullanımını tavsiye etmediği için, Mobil 1, Mazda’nın rotatif motoru haricindeki hiçbir yeni otomobilin garantisini hükümsüz kılmaz. Mobil 1, yeni ithal edilen ve yerli araçlar için API ve ILSAC motor yağı servis koşullarını karşılamaktadır. Şüphe ettiğiniz durumlarda, aracınızın kullanım kılavuzunu kontrol edin veya araç üreticinize başvurun.

Yeni otomobil garantilerinin çoğu Mobil 1’in sağladığından daha kısa servis aralıkları gerektirdiği için, ExxonMobil, otomobiliniz garanti kapsamında olduğu sürece kullanım kılavuzundaki tavsiyelere uymanızı önerir.

Mit: Mobil 1, özel bir yağ filtresi gerektirir.
Gerçek: ExxonMobil yüksek kaliteli bir filtre kullanmanızı tavsiye ettiği halde, geleneksel madeni yağlarla kullandığınız tipteki yağ filtresini kullanmayı da sürdürebilirsiniz.

Mit: Mobil 1, eski otomobillerin contalarından sızıntı yapar.
Gerçek: Mobil 1 sızıntılara sebep olmaz. Hatta yeni Mobil 1 sızdırmazlık performansının kanıtlanması için düzinelerce endüstri standardı ve orijinal ekipman üreticisi (OEM’ler) tarafından test edilmiştir. Otomotiv contalarının imal edildiği elastomerik malzemelerle tamamen uyumludur. Eski bir motor iyi durumdaysa ve yağ sızıntısı yapmıyorsa, Mobil 1 bu motor için de tıpkı yeni bir motorda kullanılırken sağladığı avantajları sağlar. ExxonMobil, Mobil 1 kullanılmadan önce sızıntıların giderilmesi için gereken önlemlerin alınmasını tavsiye eder. ExxonMobil bunun yanı sıra, kullanılacak doğru yağ konusunda otomobil üreticisi tarafından sağlanan kullanım kılavuzuna uyulmasını önerir.

Yeni Mobil 1 ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorum

En son haberleri, makaleleri ve yarışları ilk siz öğrenin*

İsminizi girin
E-posta adresinizi girin

Mobil 1 gelişmelerinden haberdar olmayı seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

E-posta adresinizi kontrol etmek için sizinle kısa süre içinde iletişimde olacağız.

Otomobilim için doğru yağ hangisi?


> Binek araç yağları


Mobil 1™ Nereden alınır?


Mobil nerede

Distribütör bul