Porsche ve Mobil 1™™ -
Performans Ortakları

Porsche ve Mobil 1 arasında, gerçekten üstün bir sürücü deneyimi sunmak için mümkün olan en iyi performansı sağlamaya dayanan bir ortaklık mevcuttur. Bu ortaklık 1996'dan bu yana değişip gelişerek, ikonik Porsche 911 modelinin dört neslini kapsamış ve çeşitli araç serilerinde çok sayıda yeni modelin piyasaya sunulmasına yardımcı olmuştur.

Tam sentetik Mobil 1 0W-40 yağı, zorlu koşullarda aşınmayı en aza indirmek ve en iyi performansı korumak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede, Porsche ister Sibirya'da ister Afrika'da kullanılacak olsun, tüm benzinli araçları için bu yağı güvenle tavsiye etmektedir.

Bir Porsche’nin Porsche gibi çalışmasını sağlar.


Porsche için önemli değişiklik, yeni makyajlı 911’in standart olarak geleneksel tabii emişli motor yerine, turboşarjlı yatay altı silindir motora sahip olmasıdır. Daha fazla güç, daha fazla tork, daha düşük karbon emisyonu ve azaltılmış yakıt tüketimi ile motor performansı yeni bir seviyeye çıkarılırken,bu da motor yağından beklentileri yükseltmektedir. İşte tam da bu nedenle Porsche, yeni 911 motoru için fabrika dolum yağı olarak Mobil 1’ i seçmiştir. Mobil 1 , Porsche’nizin bir Porsche gibi çalışmasını sağlar.

Kısa bir süre önce, Porsche ve Mobil 1 ortaklığı önemli bir mihenk taşını kutladı: Porsche tarafından üretilen bir milyonuncu motora fabrikada Mobil 1 dolduruldu. Mobil 1 yakıt tasarrufu avantajları, motor aşınma koruması ve sıcaklığa dayanıklılık konularında verdiği sözleri daima yerine getirdiği için, bu sayı da sürekli artmaya devam etmektedir. Porsche'nin servis dolum yağı olarak açıkça Mobil 1'i tavsiye etmesiyle, üretimde gelinen bu dönüm noktası, Mobil 1 yağlarının güvenilirliğini ve sürekli olarak iyileştirildiğini göstermektedir.

Performans ortakları: yolda ve pistte

Ayrıca Mobil 1, 2007'den bu yana en hızlı ve en prestijli uluslararası tek marka şampiyonası olan Porsche Mobil 1 Supercup'ın isim sponsorudur. Pistteki her bir araçta, tüm Porsche yapımı benzinli motorlu araçlarda kullanılan yağın bire bir aynısı olan Mobil 1 0W-40 kullanılmaktadır. Bu şampiyona, dünya çapındaki iki şirketin isim, felsefe ve performans konularında bir araya gelişinin mükemmel bir örneğidir.

Motor sporları bölümümüzde, Mobil 1 motor yağının takımlar için ne kadar önemli olduğuna göz atın.

Yeni Mobil 1 ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorum

En son haberleri, makaleleri ve yarışları ilk siz öğrenin*

İsminizi girin
E-posta adresinizi girin

Mobil 1 gelişmelerinden haberdar olmayı seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

E-posta adresinizi kontrol etmek için sizinle kısa süre içinde iletişimde olacağız.

Otomobilim için doğru yağ hangisi?


> Binek araç yağları


Mobil 1™ Nereden alınır?


Mobil nerede

Distribütör bul