Gelişmiş bilim sizi daha ne kadar ileriye taşıyabilir?

Mobil 1™ gelişmiş tam sentetik motor yağı, olağanüstü bir performans ve motorunuz için koruma sunmak adına moleküler düzeyde dönüşüm sağlar. Biçim, tasarım ve uygulama açısından güzelliğin ta kendisi. Böylece motorunuz sınıf atlar.

Bir arada uyum içinde çalışmak

Mobil 1 motor yağı, pek çok yağın bileşiminden oluşur. Gelişmiş tam sentetik formülü, tortu ve birikinti oluşumunu önlemek, aşınmayı azaltmak ve yağın bozulmasını kontrol altına almak adına yüksek performanslı sentetik baz yağların özel bir bileşiminden oluşur. Mobil 1 motor yağının motorları yeniymiş gibi çalışır durumda tutmasının nedeni budur.

Değişimin hızı

Motor sporları dünyasında bu değişim hızla gerçekleşmelidir. Motorların, zorlu, değişken koşullarda binlerce mil yapması beklenir. Mobil 1 teknolojisi, motor sporları ekiplerinin sınırları zorlamasına yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir ve bu da doğrudan, yolda gelişmiş performans anlamına gelir. Mobil 1 motor yağının gelişmiş formülü, olağanüstü performans ve koruma sağlamak adına motorunuzun değişen koşullarına uyum sağlayabilir.

Sıfırın altında sıcaklıklarda motoru çalıştırma

Motorunuz ilk çalıştırma sırasında hassastır. Yağın sürekli olarak akmasına ihtiyaç duymasının nedeni budur. Soğuk hava, motor yağının çok yavaş akmasına veya hiç akmamasına neden olur. Mobil 1 motor yağının, -40 Santigrat dereceye varan düşük sıcaklıklarda bile akış sağlaması sayesinde aracınız, ihtiyacı olan yağlanmaya motorun çalışması sırasında hemen kavuşur.

Yüksek sıcaklıklarda motorun çalışması

Uzun bir yolculuk. Yakıcı yaz günleri. Trafikte sürekli durup kalkmak. Motorunuz, bu tür koşullarda oldukça ısınacaktır. Bu aşırı sıcaklık, sıradan motor yağlarının oksitlenerek, ve kalınlaşarak motorunuzun performansını etkilemelerine neden olabilir. Mobil 1 motor yağı, 200 Santigrat derecede sıra dışı performans ve koruma sunar - turboşarjlı motorlarda bile.Test edilmiş ve kanıtlanmış

Mobil 1 motor yağı, laboratuvarda test edilmiş ve ürünün etkisi yolda kanıtlanmıştır. Mühendislerimiz, sürekli olarak performans yetkinliğini sağlayan; ürün numune testi ve analizini içeren sıkı bir program yürütürler. Mobil 1 performansı, aşınmaya karşı güçlü koruma, soğuk havalarda kolay çalıştırma, yüksek sıcaklıklarda performans ve üstün motor temizliği anlamına gelir.

Genel performans açısından hiçbir ürün Mobil 1'den daha etkili değildir.

*Aracın çalışma koşulları ile uyumlu, tavsiye edilen yağ değişim aralıkları için araç kullanım kılavuzuna başvurmalısınız. 

Otomobilim için doğru yağ hangisi?


> Binek araç yağları


Mobil 1™ Nereden alınır?


Mobil nerede

Distribütör bul