Porsche Mobil 1 Supercup


Mobil 1, 2007 sezonunun başında dünyanın en hızlı ve en prestijli tek markalı şampiyonası olan Porsche Mobil 1 Supercup'ın ana sponsoru haline geldi. Yalnızca tedarikçi değil, araçların ayrılmaz bir parçası olmaktan da gurur duyuyoruz. Bu da bize öğrendiklerimizi doğrudan yoldaki deneyimlere uygulama konusunda benzersiz bir fırsat sunuyor.

Porsche Supercup motoru: 485 bhp Porsche 911 GT3 Cup

Ağırlık: 1200 kg (2.646 lb)

Yarış Arabası: Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup, Porsche 911'in yol versiyonuyla yakından akraba olan 485 bg'lik, çevik bir yarış arabası. Pist için tasarlanmış olan Mobil 1 ürünlerini doğrudan test etmek ve onların yolda daha etkili bir biçimde çalışmasını sağlamak için gereken platformu bize sunuluyor. En hızlı spor arabalarla çalışmadan edindiğimiz bilgi ve uzmanlık, doğrudan yol aracı ürünlerimize aktarılıyor.

Porsche-car-face-on

Porsche Supercup motoru: 485 bhp Porsche 911 GT3 Cup

Mobil 1 Teknolojisi

Porsche Mobil 1 Supercup, Mobil 1 mühendislerinin ileri düzey motor yağları üretmesi için ideal ortamı sunuyor ve bu mühendisler, motor sporlarından öğrendiklerimizi doğrudan yol araçları ürün serimize uygulayabiliyor. Bu da pistteki uzmanlığımızın, yoldaki çalışmalarımıza doğrudan yansıması anlamına gelir.

Bruce Crawley ExxonMobil Motor Sporları Teknoloji Müdürü

ExxonMobil Motor Sporları Teknoloji Müdürü
Mobil 1 yarış yağını, tüm ticari ürünlerimizle aynı laboratuvarda üretmekteyiz ve çalışanlar iki program arasında değişiklik yapabilmekte. Önce yarış pistinde denediğimiz, daha sonra Mobil 1'de kullandığımız içerik maddelerimiz oldu. Motor sporları, teknolojimizin sınırlarını zorlamakta.

Yarış Ekipleri

Porsche Mobil 1 Supercup ekiplerinin, yarış arabasının her bir bölümü için tutarlı bir kalite ve yüksek güvenilirlik oranı sunabilmesi oldukça önemli. Porsche Supercup, dünyanın her yanında, her türlü hava koşulu altında gerçekleştirilen bir yarış. Hava Orta Doğu'da son derece sıcak veya Almanya'daki Nurburgring'de oldukça soğuk olabilir, fakat Mobil 1 her zaman, pistteki yarış arabaları için güvenilirlik ve en iyi performansı sunacaktır. Porsche Mobil 1 Supercup'ın yanı sıra, Yeni Zelanda'dan Avustralya'ya, Japonya'dan Çin'e, Brezilya'dan Birleşik Devletler'e dek dünyanın çeşitli yerlerinde 20 yarış serisi bulunmakta ve bunların tümünde Mobil 1 kullanılmakta.