Lexus aracınız için hangi motor yağını seçmelisiniz?

Benzinli motorlarda ve hibrid elektrikli motorlarda kullanılabilecek yağları da içeren farklı Lexus otomobil modelleri için uygun olan eksiksiz bir Mobil™ motor yağı serisi mevcuttur. Örneğin, Lexus IS350 veya Lexus IS300h hibrid gibi orta boy modellere uygun olarak üretilen Mobil motor yağları ve Lexus RX350 veya Lexus RX450h hibrid gibi daha büyük modeller için motor yağları bulunmaktadır.   

Lexus araçları için 0W-20 motor yağı

Mobil 1™ 0W-20, bir dizi Lexus aracı için uygun olan tam sentetik yağdır. Düşük viskozite, gelişmiş tam sentetik formülasyonu, motor verimliliğini artırmaya ve yakıt ekonomisini sağlamaya yardım eder.
Mobil 1 0W-20, ACEA: A1/B1, ILSAC: GF-5 ve API: SM, SN, SL & SJ endüstri şartnamelerini karşılar veya geçer.

İster aracınız Lexus ES 350 sedan ister lüks bir Lexus LS600h hibrid olsun, arabanızın motoru için doğru yağı bulmanıza yardım edebiliriz. Lexus otomobiliniz için hangi yağın uygun olduğunu öğrenmek için sayfanın sağ tarafındaki ‘Hangi motor yağı’ tavsiye rehberini kullanabilirsiniz.


Tam sentetik yağ, Lexus Aarcımın motorunu nasıl korur?


Lexus Aracım için hangi yağı satın almalıyım?

Otomobilinizde, Lexus üretici şartlarına uygun, doğru yağı kullanmanız önemlidir. Rutin bakım sırasında aracınızın el kitabında belirtildiği şekilde doğru Mobil ürününün kullanılması Lexus üretici garantisini etkilemez. Mobil’in '

Hangi yağ’ tavsiye rehberini kullanıp, üretici ve modele göre veya otomobil kaydına göre arama yaparak öneri alabilirsiniz.


Yeni Mobil 1 ile ilgili gelişmelerinden haberdar olmak istiyorum

En son haberleri, makaleleri ve yarışları ilk siz öğrenin*

İsminizi girin
E-posta adresinizi girin

Mobil 1 gelişmelerinden haberdar olmayı seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

E-posta adresinizi kontrol etmek için sizinle kısa süre içinde iletişimde olacağız.