Türkiye
Stewart-Haas Racing Mobil 1

Stewart-Haas Racing

Stewart-Haas Racing'de ilk yilimiz olan 2011'de, yenilikçi yaglama sistemimiz performanslarini hemen iyilestirdi. Testler ve analizler, sürtünmenin azaltilmasinin arka tekerleklere daha fazla güç aktarilmasini sagladigini göstermistir. Bu verimliligin artirilmasi, Tony Stewart'in üçüncü sampiyonlugunu kazanmasina yardimci oldu. En küçük avantajin dahi izini sürmeye devam ederek arabanin tüm potansiyelini ortaya çikartmaya yardimci oluyoruz.

Motor kapasitesi Motor Türü: Chevrolet R07 V-8 Kapasite: 358 inç küp

Güç Maks. Beygir Gücü: Yaklaşık 850 hp @ 9.000 dev/dak Maks. Tork: 550 ft-lbs @7.500dev/dak

Yarış Arabası: 2016 Mobil 1 Chevrolet SS


Mobil 1™, NASCAR®'in ayrilmaz bir parçasidir. 2000 yilindan beri NASCAR®'in resmi motor yagiyiz. NASCAR® takimlarinin yarisindan fazlasi, en iyi performans ve güvenilirligi elde etmek için ürünlerimizi kullanmaktadir. Ayrica Tony Stewart'in üçüncü NASCAR® Sprint Cup Sampiyonasi'ni kazandigi 2011 yilindan beri Stewart-Haas Racing'in resmi sponsoruyuz. Iki farkli NASCAR pistinin birbirine benzemedigini biliyoruz ve bu nedenle ürünümüzü kazanma avantaji saglayacak ve kosullara uyacak sekilde sürekli olarak adapte ediyoruz. Bristol'ün yüksek virajlarina da Talladega' nin hizli düzlüklerine de alisigiz.

nascar-car-face-on

Matt Borland Teknoloji Departmani Baskan Yardimcisi

Yarış Ekibi

NASCAR yarislari, Mobil 1 mühendislerinin, arabaninizin performansini optimize edebilecek ve yeni gibi çalismaya devam etmesini saglayabilecek yaglari gelistirmesi ve degerlendirmesi için ideal bir ortam sunmaktadir.

matt

Matt Borland Teknoloji Departmani Baskan Yardimcisi

Mobil 1 ürünleri, beygir gücümüzü olabildigince yüksek ve sicakliklari düsük tutmamizi saglayacak sekilde sürtünmeyi mutlak minimum düzeyde tutarak mükemmel bir is çikarir.

Borland, NASCAR®'daki en çaliskan insanlardan biri olarak ün yapmistir. Mayis 2007'de Borland, Yaris Direktörü olarak takima liderlik yapmak için Haas CNC Racing'e (artik Stewart-Haas Racing) geçmistir. 2009 yilinda Tony Stewart takimin ortagi oldugunda, Borland'in görevi teknik direktör olarak degismistir. Stewart-Haas'taki uzun görev süresinde, Yaris Departmani Baskan Yardimciligi'na ve takimin teknik girisimleri ve çesitli arastirma-gelistirme projelerinin tümünü denetledigi su anki görevi olan Teknoloji Departmani Baskan Yardimciligi'na yükselmistir. Borland, seçkin NASCAR Sprint Cup Serisinde Stewart-Haas Racing'in her zamanki üst düzey performansini korumak için azimle çalismaya devam etmektedir.

Tony Stewart Dogum Tarihi: 20 Mayis 1971
Takima Katildigi Tarih: 2009

Kevin Harvick Dogum Tarihi: 8 Aralik, 1975
Takima Katildigi Tarih: 2014

Sürücüler: Tony Stewart ve Kevin Harvick

NASCAR'da verimlilik çok önemlidir. Mobil 1™ ürünleri, NASCAR® takimlarinin yarisindan fazlasinin motorlarindaki sürtünmeyi düsürmesine ve fazladan harcanan gücü azaltmasina yardimci olur. Bu, daha az pit stop ve daha az motor asinmasi demektir ve 800 kilometreden daha uzun bir yarista bunlarin tümü, yüksek düzeydeki yakit verimi avantajlari ve gerçek tur zamani performansi anlamina gelir. Bu avantajlar, 2011 sezonunun son 36 turunda etkisini göstermistir. Mobil 1 motor yagi, Tony Stewart'in üçüncü Sprint Cup sampiyonlugunu kazanmasina yardimci oldu ve arabalarin performanslarini artirmak için yeni ve daha iyi yöntemler bulmak için çalismaya devam ediyoruz.

tony

Tony Stewart

Liderlik için mücadele ediyorduk ve diger takimlarin yarisi tamamlamak için iki pit stop yapmasi gerekirken biz güç aktarma verimliligimiz sayesinde tek bir stopla yarisi tamamladik. Mobil 1'in ne kadar güçlü oldugunu gördügümüz müthis anlardan biriydi.

Diger birçok çaylak sürücüye göre büyük motor sporu liglerinde daha fazla deneyimi olan Tony Stewart, 1999 yilinda NASCAR® sahnesine çikti. Çaylak sezonunda üç yaris kazanan Stewart, 2000 yilindaki alti galibiyetle "performans düsüsü" ugursuzlugunu atlatti. 2009 yilinda yaris kariyerinde yeni bir sayfa açarak önceki takimindan ayrildi ve Stewart-Haas Racing'in sahibi/sürücüsü oldu. 2011'de kariyerindeki üçüncü NASCAR® sampiyonlugunu kazanan ve Chase for the NASCAR® Sprint Cup'ta olaganüstü bir performansla 10 yarisinin besini kazanan Stewart artik kendini seçkin sürücüler arasinda görüyor. Tony, 2002'de Winston, 2005'te Nextel ve 2011'de Sprint olmak üzere üç farkli sponsorluk unvani altinda NASCAR® sampiyonasini kazanan tek sürücüdür ve tarihte hem Indycar hem de NASCAR®'da sampiyonluk kazanan tek sürücü olma unvanini korumaktadir.

Dogum tarihi - 20 Mayis 1971
Sampiyonluklar – 2002, 2005, 2011 (NASCAR® sampiyonalari)
Takima Katildigi Tarih – 2009
tonystewart.com

Kevin Harvick

Kevin Harvick

Bilinir olmak konusunda bir avantaj yakalamak kesinlikle bir fayda olacaktir. Mobil 1 yag teknolojisi ile bir avantajimiz oldugunu hissediyorum.

Prestijli Daytona 500, Coca-Cola 600, Southern 500 ve Brickyard 400 dahil olmak üzere çift haneli sayılara ulaşan NASCAR Sprint Cup Serisi kariyer zaferleri ile Kevin Harvick tam bir NASCAR sürücüsüdür. İlk Sprint Cup Serisi Şampiyonası'nı 2014 yılında ve ikinci sıraya yerleştiği zaferini 2015 yılında kazanan Kevin, Stewart-Haas Racing takımına podyumun üst sırasına yerleşen bir yetenek ve deneyim sunmaktadır.

Dogum Tarihi - 8 Aralik, 1975
Ünvanlar - 2014 (Sprint Cup Serisi Sampiyonlugu)
kevinharvick.com