Türkiye
Porsche Mobil 1 Supercup Mobil 1

Porsche Mobil 1 Supercup

2007 yılının başında Mobil 1, dünyanın en hızlı ve en prestijli tek marka şampiyonası olan Porsche Mobil 1 Supercup'ın unvan sponsoru oldu. Sadece tedarikçi olduğumuz için değil, aynı zamanda arabaların ayrılmaz bir parçası olduğumuz için kendimizle gurur duyuyoruz. Bu, öğrendiklerimizi alıp doğrudan yola uygulamak için bize eşsiz bir fırsat veriyor.

Motor kapasitesi 450 bhp'ye (331 kw) çıkan 3,8 litre düz altı silindirli boxer tip motor

Ağırlık 1200 kg (2646 lb)

Yarış Arabası: Porsche 911 GT3 Cup

Porsche 911 GT3 Cup, Porsche 911'in yollarda kullanılan versiyonuna çok benzeyen 450 bhp'lik, son derece seri bir yarış arabasıdır. Pistler için tasarlanmış Mobil 1 ürünlerini doğrudan test etmek ve yollarda daha da verimli çalışmaları amacıyla bu ürünleri optimize etmek için gereken platformu sağlar. En hızlı spor arabalarla çalışırken kazandığımız bilgi ve deneyim, yollara yönelik ürünlerimizde doğrudan kendini gösterir.

porsche-car-face-on

Motor 450 bhp Porsche 911 GT3 Cup

Mobil 1 Teknolojisi

Porsche Mobil 1 Supercup, Mobil 1 mühendislerinin gelişmiş motor yağları geliştirmek için ihtiyaç duyduğu ideal ortamı sağlar ve bu mühendisler, motor sporlarından öğrendiklerimizi alıp doğrudan yol ürünleri yelpazemize uygulayabilir, yani pistlerdeki uzmanlığımız yollardaki arabalar için sunduğumuz ürünlere de yansır.

Bruce Crawley ExxonMobil Motorsporları Teknoloji Müdürü

Mobil 1 yarış yağını, tüm ticari ürünlerimizle aynı laboratuvarda geliştiriyoruz ve uzmanlar iki program arasında geçiş yapıyor. Yağ içeriğindeki bazı maddeleri önce yarışlarda denedik ve ardından ticari ürünümüz Mobil 1'e ekledik. Motor sporları, teknolojimizin sınırlarını genişletiyor.

Hartmut Kristen Motor Sporları Departmanı Başkan Yardımcısı

Yarış Takımı

Porsche Mobil 1 Supercup'taki takımlar için yarış arabasının tüm bileşenleri için yüksek düzeyde güvenilirliğe ve istikrarlı bir kaliteye sahip olmak son derece önemlidir. Porsche Supercup yarışları, dünyadaki tüm hava koşullarında düzenlenmektedir. Ortadoğu'daki yarış aşırı sıcak olabilir veya Almanya Nurburgring'deki yarış aşırı soğuk olabilir ve Mobil 1 her zaman pistteki tüm yarış arabaları için güvenilirlik ve en yüksek performansı sağlar. Porsche Mobil 1 Supercup'ın yanı sıra dünya çapında Yeni Zelanda, Avustralya, Japonya, Çin'den Brezilya, ABD ve Avrupa'daki birçok ülkeye uzanan 20 yarış serisi daha vardır ve bunların tümünde Mobil 1 kullanılmaktadır.

harmut

Hartmut Kristen Motor Sporları Departmanı Başkan Yardımcısı

Piyasadaki herhangi bir araçta yarış arabasındakiyle tamamen aynı motor yağını bulursunuz.

Hartmut Kristen Porsche'ye 1983 yılında katıldı ve şirket içinde hızlı bir ilerleme kaydetti. 1994 yılında Hartmut, müşteri spor departmanından sorumlu oldu ve özel araba ve yarış arabası projelerine katıldı. 2004 yılında Hartmut, Porsche'nin motor sporları departmanının başına geldi ve Porsche'nin motor sporlarındaki müthiş ve dünya çapında bilinen mirasına katkı sağlamak için çalışıyor.