Türkiye

We’re so close, it’s personal.

Le Mans 24 Saat, dayanıklılık yarışının doruk noktasıdır ve Mobil 1 için yenilikçi gelişmeleri ve yüksek performanslı yağları test etmek için benzersiz bir yerdir. Yıllardır perde arkasındaki varlığımız, Mobil 1 kadar kazanmayı isteyen ve aynı rekabetçi ruha sahip olan Porsche, Corvette ve daha birçok ekibin pistteki başarısına katkı sağlamıştır.

Porsche LMP1 geri döndü

Mobil 1 teknolojisi

Başarıya giden yolun teknolojinin güvenilirliği ve performansından geçtiği Le Mans yarışı, yaygın olarak dayanıklılığın ve verimliliğin Grand Prix'si olarak bilinir. Porsche 919 LMP1''in tamamında uzun süreli performans ve maksimum verimliliği sağlamaya yardımcı olmak için Mobil 1 yağları kullanılmaktadır.

+ + +

MOBIL 1™ MOTOR YAĞI

Gücü ve performansı maksimuma ulaştırmak için motordaki sürtünmeyi azal™ak gereklidir. Mobil 1 daha yüksek güç ve motor verimliliği artışı sağlamaya yardımcı olur.

MOBIL 1™ YARIŞ DİŞLİ YAĞI (X 2)

Düşük sıvı çekiş kaybı şanzımanın verimliliğini ve tekerleklere giden gücü arttırır.

MOBIL SHC™ 526 HİDROLİK YAĞ

200 bar ve 100 °C üzerinde çalışmayı sağlayan bu sıvı vites geçişlerini ve gaz kelebeklerini kontrol eden hidrolik sistemin temel parçasıdır.

Mobil 1 tarafından desteklenen ekipler

Mobil 1, Le Mans'ta yarışan bazı fabrika ekiplerini ve özel ekipleri destekler. 2014’te Porsche 919 LMP1 ile gerçekleştirdiğimiz benzersiz ortaklığın yanı sıra, Mobil 1 yağları diğer üretim bazlı kategorilerde de Corvette, Porsche ve pek çok diğer üreticinin araçlarında kullanılmaktadır.

Corvette C7.R

Mobil 1, Le Mans'ta Corvette Racing ile önemli bir başarı yakalamıştır. Mobil 1, 1996 yılından beri benzersiz bir deneyim, uzmanlık ve yenilikçi düşünce kombinasyonu ile Corvette Racing'in Resmi Yağıdır. Bu, 2001 yılından beri istikrarlı şekilde performans sunmasına ve altı sınıf zaferine katkıda bulunmasına yardımcı olmuştur.

Porsche 911 RSR

2013 yılında Porsche ve Mobil 1, 911 RSR ile ürün bazlı GTE yarış kategorisinde birinci ve ikinci sırayı alarak, resmi olarak Le Mans'a dönmüştür. Mobil 1 arabaların vazgeçilmez bir parçası olarak, Le Mans'ta yarışan Mobil 1 destekli tüm arabalara güvenilirlik, performans ve dayanıklılık sağlamaktan gurur duymaktadır.